Regały na opony

Inteligentny magazyn opon

Stos opon Alpha to system magazynowy, który oszczędza miejsce i pracę. Każdy komplet opon jest przechowywany w stosie, oddzielony na ramieniu nośnym, w sposób zapewniający szybką i prostą obsługę. Dzięki dołączonemu wózkowi do opon, koła są obsługiwane bez potrzeby ręcznego podnoszenia do czasu wymiany. Prosty pomysł zapewniający rewolucyjne efekty. To rewolucja w składowaniu opon  – od projektu do instalacji.

System składowania opon w stosach Alpha

Istnieje możliwość regulacji wysokości półek nośnych, tak by pasowały do większości wymiarów opon stosowanych na rynku, poniżej prezentujemy polecany podział. Szerokość przejścia między stelażami jest dostosowywana do wielkości lokalu. Zalecana odległość między stelażami to 1400 mm dla sztaplarki ręcznej i 1600 mm dla elektrycznej.

Pojedyncze regały są dostępne we wszystkich wysokościach.

Wózek do opon

Wózek do opon obsługuje koła położone jedno na drugim. W zależności od potrzeby i życzeń, wózek jest dostępny z lub bez napędu kół. Za podnoszenie i opuszczanie odpowiada zawsze napęd hydrauliczny dostosowany do pracy w magazynie zimnym.

Zaletą napędu ręcznego jest brak konieczności posiadania uprawnień na wózki widłowe.
Standardem we wszystkich wózkach jest płynne (bezstopniowe) podnoszenie i opuszczanie oraz olej dostosowany do pracy w niskich temperaturach.
Wózek ręczny posiada dyszel i układ kierowania kół, co zapewnia precyzję w ciasnych pomieszczeniach. W przypadku wózka z napędem elektrycznym, prędkość jest regulowana automatycznie podczas załadunku i rozładunku. Wygodny i bezpieczny.

Ręczny wózek do opon
Wysokość do 4,5 m i udźwig 200 kg. W standardzie dyszel i koła skrętne.

Elektryczny wózek do opon
Wysokość do 5,5 m i udźwig 500kg. Automatyczna regulacja prędkości podczas załadunku i rozładunku.

Dołączony wózek do opon
Zapewnia ergonomię pracy. Koła są ponoszone dopiero podczas wymiany na samochodzie.

Szwedzki producent  – Svenska Lager

Svenska Lager k2 storage systems